Karmienie piersią - Co jeść?

Karmienie piersią, pomimo naturalności i kolei rzeczy, nadal wywołuje kontrowersje. Co więcej, wokół samego karmienia urosło tyle mitów, że same matki karmiące, nie wiedzą, co robią źle, a co dobrze. Najgorsze jest to, że wiele osób ma rozbieżne opinie. Czasem niekiedy ta pełna dezinformacja prowadzi do zaniku laktacji. A karmienie piersią jest czymś najlepszym, co matka daje na początku swojemu dziecku. Oczywiście rozumiem i szanuje sytuacje, w których matka nie może lub nawet i nie chce karmić naturalnie. Są to decyzje osobiste kobiet i myślę, że nikt nie powinien w to ingerować. Karmienie piersią - Co jeść?Można by pomyśleć, że skoro karmienie naturalne, to powinno to być bardzo proste i przyjemne. A takie nie jest. Często wiele kobiet ma duże problemy z laktacją. Jest wiele przyczyn, czasami nawet samo dziecko nie potrafi złapać sutka matki i ssać. Matka się stresuje, a niestety nerwy są wrogiem produkowania mleka. Samo utrzymanie laktacji nie należy do najłatwiejszych. Podstawowym mitem, który dalej krąży wśród matek karmiących i ciężarnych jest to, że kiedy się karmi piersią to najlepiej jeść przysłowiowy ryż z gotowaną piersią. I się potem panie dziwią, że po miesiącu lub dwóch zanika pokarm. Kobiety, ja apeluje do was. Pomyślcie, tak logicznie, czy długo można wytrzymać na takim „paliwie”. No nie. I właśnie przez nieprawidłowe odżywianie zanika mleko w piersi. Ja mam dobrą radę dla was pod tytułem: karmienie piersią – co jeść? I odpowiedź jest banalnie prosta: wszystko.

Karmienie piersią – Co jeść?

Podczas karmienia piersią kobieta musi zwracać szczególną uwagę na to, co je. Jednak nie w takim stopniu, by wykluczać prawie wszystko z jadłospisu. Stawiamy na zdrową i zbilansowaną dietę, odpowiednią kaloryczność. Wybieramy produkty świeże, lokalne. W umiarze jeszcze nic nie zaszkodziło. Wykluczamy całkowicie alkohol, jeśli karmienie jest jedynym pożywieniem niemowlaka. Jemy wszystko, ale obserwujemy dziecko, czy nic się nie dzieje, gdyż niektóre alergeny mogą przenikać do mleka matki.

Jedzenie i zbilansowana dieta jest potrzebna, by kobieta mogła sprawnie dojść do siebie po porodzie oraz, by prawidłowo mogła opiekować się małym człowiekiem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here