W którym tygodniu płeć dziecka

Zajście w ciążę to wspaniała nowina dla większości kobiet. Oczywiście, część z nich jest zaskoczona, kiedy na teście ciążowym pojawią się dwie kreski, jednak bardzo często zaraz po zaskoczeniu pojawia się niekryta radość. W tej chwili wszystko inne przestaje mieć znaczenie, a przyszła mama zaczyna snuć plany co do swojej nowej roli. Wiele pań zadaje sobie pierwsze podstawowe pytanie, w którym tygodniu płeć dziecka będzie znana. Dla niektórych przyszłych tatusiów bardzo ważne jest, aby pierworodnie urodził się syn. Kobiety bardzo często marzą o córeczce, której będą mogły zaplatać warkoczyki. Dlatego bardzo często jednym z pierwszych pytań, jakie przyszli rodzice zadają ginekologowi to w którym tygodniu płeć dziecka zostanie im zdradzona. Tymczasem, lekarze bardzo często przedłużają moment odpowiedzi na to pytanie.

W którym tygodniu płeć dzieckaTeoretycznie już około 12-13 tygodnia są w stanie zobaczyć na ekranie, czy w brzuchu mamy mieszka chłopiec czy dziewczynka. Jednak na pytanie, w którym tygodniu płeć dziecka poznają przyszli rodzice, ginekolodzy często odpowiadają, że dopiero w drugiej połowie ciąży. Bardzo często pierwsze przewidywania zmieniają się po kilku kolejnych tygodniach. Na USG prenatalnym, lekarz może powiedzieć, że kobieta spodziewa się chłopca, a na badaniach połówkowych, które wykonuje się około 22 tygodnia, może okazać się, że w brzuszku mieszka jednak dziewczynka.

A zatem to w którym tygodniu płeć dziecka jest widoczna na badaniu zależy od bardzo wielu czynników

Niekiedy kobiety nie wiedzą nawet prawie do samego końca ciąży, kto mieszka w brzuchu, ponieważ dziecko tak specyficznie się ułoży, że lekarz nie jest w stanie za żadne skarby świata zobaczyć co kryje między nóżkami. Nie zmienia to faktu, że każda mama wolałaby wiedzieć wcześniej, w którym tygodniu płeć dziecka zostanie jej przedstawiona. Chce ona na pewno zaplanować bowiem zakupy wyprawki dla przyszłego bobasa. Nie ma w tym nic złego, żeby mieć również preferencje co do płci. Niekiedy wiąże się z tym pewien zawód. Zazwyczaj jednak, nawet jeśli kobieta pragnie córeczki a urodzi się synek, po narodzinach okazuje się, że totalnie się w nim zakochuje i nie wyobraża sobie, jak mogła chcieć kiedyś mieć córeczkę zamiast swojego cudownego synka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here