Bank spermy

Bank spermy jest instytucją, w której przechowuje się męskie nasienie. Dzięki temu miejscu, wiele kobiet, które nie mają możliwości naturalnego zajścia w ciążę, może do tego doprowadzić i stać się szczęśliwymi matkami.

Funkcjonowanie banków spermy

Sperma, która trafia do banku nasienia, powinna spełniać ściśle określone kryteria. Jest to na przykład odpowiednia liczba plemników w nasieniu. Muszą one również charakteryzować się odpowiednią ruchliwością i jakością. Dawca nie powinien mieć więcej niż 35 lat. Osoba oddająca nasienie, musi być przede wszystkim zdrowa i nieobciążona chorobami genetycznymi.

Jak oddać nasienie?

Zanim bank spermy przyjmie nasienie, z kandydatem przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna. Należy na niej odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących życia, również tego intymnego. Mowa tu o takich zagadnieniach, jak przebyte choroby, nosicielstwo chorób zakaźnych, czy rodzinne schorzenia natury genetycznej. Jeśli wyniki rozmowy są pozytywne, wówczas mężczyzna może odwiedzić bank nasienia, w celu oddania swojej spermy.

Najlepszą metodą na pozyskanie przez bank nasienia, spermy od mężczyzny jest masturbacja. Do tego celu przystosowane jest odpowiednie pomieszczenie, gdzie dawca ma dostęp do publikacji i filmów o charakterze erotycznym.

Kto korzysta z banku nasienia?

Z banku nasienia bardzo często korzystają pary, które z uwagi na nieodpowiednią jakość nasienia mężczyzny nie mogą zajść w ciąże. Para ma możliwość wyboru dawcy, który reprezentuje typ fizyczny, najbardziej zbliżony do cech partnera.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które cierpią z powodu niepłodności. Często zdarza się bowiem, iż pomimo długotrwałego i kosztownego leczenie, w dalszym ciągu nie udaje się zajść w ciąże. Na szczęście nie oznacza to w takim przypadku zaprzepaszczenia szansy na posiadanie upragnionego dziecka.

Bank spermy cennik

Każdy bank spermy cennik ustala indywidualnie. Należy się jednak liczyć z tym, że jedna porcja nasienia wiąże się w wydatkiem oscylującym w granicy 1000 zł. Dodatkowo należy ponieść również koszty związane z inseminacją nasienia. Mimo wszystko chęć posiadania dziecka i cieszenia się z macierzyństwa, dla większości par jest ważniejsza i nie żałują pieniędzy, by móc spełnić swoje największe marzenie. Często też po prostu są do tego zmuszeni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here