Dieta bananowa

Banany są niezwykle cenne dla naszego zdrowia. Dostarczają naszemu organizmowi potas. Już dwa banany są w stanie pokryć całe nasze dzienne zapotrzebowanie na ten składnik. Potas zapewnia dostarczanie wody do komórek, poprawia działanie układu nerwowego oraz działanie jego mięśni. Banany zawierają dużo białka roślinnego, które jest dobrze wchłaniane przez organizm. Banany dobrze nadają się również do stosowania przy różnego rodzaju dietach, ponieważ sprawiają, że nie odczuwamy głodu. Jedną z takich dobroczynnych dla naszego organizmu diet jest dieta bananowa opracowana przez Japończyków. To idealne rozwiązanie wspomagające kondycje organizmu i pozwalające znacznie schudnąć. To również dieta, która oczyści nasz organizm.

Dieta bananowa

Autorem diety bananowej jest Japończyk Hitoshi Wanatabe, a spopularyzowała ją śpiewaczka operowa Kumiko Mori, która na sobie prezentowała skuteczność tej diety przy odchudzaniu. Jedną z zasad diety bananowej jest całkowite wyeliminowanie soli, która zatrzymuje wodę w organizmie. Dzięki temu możliwy jest spadek masy ciała.

W wersji 3-dniowej możemy zastosować jadłospis opierający się na 3 bananach, 3 szklankach mleka i 2 litrach wody dziennie. Możemy wówczas stracić nawet 3 kilogramy.

Dieta bananowa oczywiście nie musi opierać się na samych bananach. Są jednak one jej główną osią. W wersji 7-dniowej uzupełnieniem diety będą płatki owsiane, miód, jabłka i woda. Wszystkie posiłki dnia powinny być przyrządzone na bazie tych produktów, na przykład w formie muesli. Banany i płatki owsiane mają bardzo dużą wartość energetyczną wiec bez problemu powinny zaspokoić twój głód. Miód natomiast znacznie wzmocni twój organizm – poprawi pracę wątroby i wzmocni serce.

Dieta bananowa pomoże odnowić twoje komórki. Dzięki płatkom owsianym oczyścisz organizm z toksyn. Poprawi się zaopatrzenie komórek w tlen, a także wzmocni się układ nerwowy.

Stosowanie diety bananowej

Są różne wersje co do koniecznej długości stosowania diety bananowej. Może ona trwać 3 dni, tydzień, a nawet miesiąc. W zależności od wybranego wariantu możemy schudnąć od 3 do 7 kilogramów. To całkiem niezły wynik i przy założeniu, że nie uprawiamy żadnej aktywności fizycznej. Kiedy uprawiamy jednak regularnie jakąś dyscyplinę sportu to spadek masy ciała może być jeszcze większy. Dodatkowo aktywność fizyczna może zmniejszyć efekt jo-jo Ponadto dieta bananowa oczyszcza organizm, poprawia nastrój i dodaje zastrzyku energii. Jest również dobrym lekiem na stres i przemęczenie. Pomaga znormalizować pracę układu pokarmowego.

Dieta bananowa to idealne rozwiązanie na zrzucenie zbędnych kilogramów i podreperowanie kondycji własnego organizmu. Prostymi środkami może uzyskać lepsze samopoczucie, będziemy lepiej nawodnieni i oczyszczeni z toksyn. Warto stosować dietę wymyśloną w kraju, gdzie ludzie są długowieczni i cieszą się dobrą kondycja przez wiele lat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here