Znaczenie snów - ciąża

Sny to niewątpliwie jeden z najbardziej fascynujących aspektów życia. Zdarzają się w nich sytuacje bardziej absurdalne niż sceny z filmów Quentina Tarantino. Latanie po niebie, ściganie różowych słoni, podróżowanie po świecie na grzbiecie wieloryba, teleportacja, telekineza, nagość – to tylko przykłady dziwnych rzeczy, które przydarzają się nam się po zamknięciu oczu.

Niektórzy twierdzą, że interpretowanie snów nie ma sensu. Uważają, że tego typu rzeczy są domeną zabobonnych paranoików, a roztrząsanie nocnych koszmarów jest tak samo głupie, jak czytanie horoskopów.

Czy interpretowanie snów ma sens?

W tym stwierdzeniu kryje się jedynie połowa prawdy. To fakt, że w interpretowaniu snów nie ma ścisłych reguł, a prawdopodobieństwo pomyłki jest dosyć wysokie. Z drugiej strony, myli się ten, kto stwierdza, że tematem nocnych przeżyć zajmują się wyłącznie wróżbici, astrologowie i cyganie.

W rzeczywistości sen cieszy się zainteresowaniem psychologów i psychiatrów niemal w takim samym stopniu jak autyzm, schizofrenia czy klaustrofobia. Badaniem nocnych marzeń i koszmarów interesował się już legendarny Zygmunt Freud – wielu zgadza się z jego wnioskiem, że sny są ściśle powiązane z podświadomością człowieka. Innymi słowy, gdy padamy w objęcia Morfeusza, stawiamy czoła pragnieniom i lękom, których zwykle unikamy w świetle dnia. Mając tego świadomość, interpretowanie snów przestaje być głupotą, a staje się ważnym krokiem do zrozumienia samego siebie. Tylko jak się do tego zabrać?

Znaczenie snów – Ciąża

Kluczową sprawą jest znalezienie dobrego sennika. Powinien on zawierać nie tylko wiele haseł, ale również wiele wersji słowa kluczowego. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że pewne szczegóły znacznie wpływają na znaczenie snów – ciąża może oznaczać coś zupełnie innego, w zależności od tego, jak ją sobie wyśnimy.

Bycie w ciąży, na przykład, jest odbierane w sposób pozytywny. Interpretuje się je jako dobrą zmianę w życiu osobistym. Z drugiej strony, próby zajścia w ciążę zwiastują kłopoty. Martwa ciąża lub poronienie też nie są zbyt dobrymi sygnałami.

Sny w dużej mierze zależą też od osoby, która je przeżyła. Znaczenie diametralnie zmienia się, w zależności od tego, czy śniący jest kobietą, czy mężczyzną. Co innego też będzie oznaczał sen o ciąży, gdy wyśni go osoba, która naprawdę spodziewa się dziecka, a co innego, gdy zrodzi się w głowie kogoś, kto nawet nie planuje zakładania rodziny.

W przypadku wystąpienia niektórych snów, warto czasami rozważyć wizytę u psychologa. Bo, jeśli przyjąć regułę podświadomości, sen o ciąży, którą aktualnie przeżywamy, może oznaczać uzasadniony bądź nieuzasadniony strach o życie dziecka. A tym samym – stres, który może nieźle zaszkodzić naszemu zdrowiu.

To prawda, że sen nie jest prawdziwy – to zaledwie wytwór naszego umysłu. Jednak to nie znaczy, że nie może przerodzić się w prawdziwy problem. Wiele osób przeżywa swoje sny jeszcze wiele godzin po zaśnięciu, a niektórzy męczą się z tym samym koszmarem nawet kilka nocy pod rząd. W takiej sytuacji nie warto bronić się przed sennikami – lepiej schować dumę do kieszeni i zabrać się za szukanie źródła problemu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here