Bezpieczeństwo użytkowania gwarantowane przez regularny serwis kotła

Kotły to sprzęt, o którym myśli się podczas podejmowania decyzji o sposobie ogrzewania mieszkania czy domu. Po jego instalacji niestety często się o nim zapomina. Okazuje się jednak, że serwis kotłów powinien być na stałe wpisany w terminarz obowiązkowych czynności do wykonania. Dlaczego jest tak istotny?

Zagrożenia wynikające z zaniedbań

Od czasu do czasu słyszymy o tragediach wynikających ze złego użytkowania pieców gazowych. Nieszczelność przewodów w kotłach powoduje uwalnianie się gazu, co w najgorszych przypadkach powoduje śmiertelne zatrucie. Czasami zagrożenie jest niewidoczne, ponieważ tlenek węgla miesza się z powietrzem i wystarczy wtedy iskra, aby doszło do wybuchu. Z kolei w urządzeniach spalających węgiel może zbierać się sadza, która wpływa na zmniejszenie wydajności urządzenia. Dodatkowo może wpływać na uwalnianie trujących substancji, które mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia mieszkańców. Innym, być może najmniej szkodliwym, ale bardzo stresującym wydarzeniem jest awaria kotła. Jak więc uniknąć tych nieprzyjemnych i niebezpiecznych sytuacji?

Regularne kontrole i serwis kotłów

Do ogrzewania pomieszczeń oraz do podgrzewania wody służą między innymi kotły gazowe. Specjalista w tej dziedzinie jest w stanie dobrać odpowiednie urządzenie dostosowane do naszych możliwości finansowych oraz według potrzebnych dla nas parametrów, jakości, danych technicznych oraz sprawności kotła. Kotły gazowe pracują bezobsługowo, nie wymagają codziennego czyszczenia czy dokładania paliwa. Przyczynia się to do tego, że po okresie grzewczym zapomina się o tym urządzeniu. Przychodzi kolejny okres grzewczy, a kocioł nie przeszedł kontrolnego przeglądu. Może się to nie wydawać konieczne, ponieważ piec dalej działa bez zarzutu. Jednak dzięki regularnemu serwisowi w początkowym etapie wychwytuje się usterki, szybko i sprawnie się je usuwa i piec kolejny rok działa bez zarzutu. Przez zaniedbania serwisowe można doprowadzić do sytuacji, że awaria stanie się bardzo poważna. Z tego choćby względu warto dbać o regularny przegląd kotła gazowego.

Zalety zakupu dobrej klasy kotłów

Jak dowiadujemy się od specjalistów z firmy serwisowej In-serwis, już na etapie zakupu warto się zdecydować na bardzo dobrej jakości sprzęt, ponieważ wtedy prościej jest korzystać z usług serwisowych w autoryzowanych punktach. Pracownicy serwisowi mają najwyższe kwalifikacje oraz wiedzę techniczną, która dotyczy konkretnej marki a nawet konkretnego modelu kotła. Dzięki zakupom i serwisowi zamówionemu w autoryzowanych punktach mamy pewność solidnie, dokładnie i precyzyjnie wykonanej usługi. Jest to szczególnie istotne w wypadku kotła gazowego, ponieważ chodzi o jego komfortowe i bezstresowe użytkowanie. Serwis kotłów gazowych wykonany przez doświadczonych profesjonalistów sprawia, że czujemy się bezpiecznie. Nie warto więc oszczędzać ani na kotle gazowym ani na jego regularnym serwisie.

W wielu pomieszczeniach ze względu na ekonomię, wydajność i prostotę obsługi, właściciele decydują się na instalację kotłów gazowych. W celu przedłużenia ich żywotności najlepszym rozwiązaniem jest regularny serwis dokonywany przez autoryzowane punkty.

Artykuł opracowany przy współpracy z firmą Nedio.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here