Śniadanie dla rocznego dziecka

Roczne dziecko wymaga od rodziców dużej uwagi i opieki. Również pożywienie jakim karmimy nasze dziecko musi być odpowiednio dobrane. Z każdym miesiącem dieta naszej pociechy poszerza się o nowe pokarmy i dania. Dziecko poznaje nowe smaki. Musimy doskonale wiedzieć co i kiedy możemy zacząć mu podawać do jedzenie. Jak wygląda sytuacja w przypadku śniadań dla dwunastomiesięcznego dziecka? Śniadanie dla rocznego dziecka powinno być przyrządzone w sposób dogodny do spożycia oraz powinno zawierać wszystkie niezbędna dla naszej pociechy składniki.

Śniadanie dla rocznego dziecka

Tak jak w przypadku osób dorosłych śniadanie dla dzieci jest najważniejszym posiłkiem dnia. Powinno dać zastrzyk energii i sił witalnych aż do obiadu. Dzięki śniadaniu dziecko powinno mieć energię do zabawy i nauki. Dlatego należy starannie dobrać jego składniki tak, aby nie zabrakło żadnych cennych minerałów.

Z czego powinno się składać śniadanie dla rocznego dziecka?

Śniadanie rocznego dziecka powinno być odpowiednio zbilansowane i dostarczyć około 25 procent zapotrzebowania kalorycznego. Powinno zawierać odpowiednie ilości, białka, węglowodanów i tłuszczy. Powinno być bogate we wszelkie mikroelementy i minerały. Nie stosujemy mocnych przypraw. Odrzucamy sól, pieprz ostrą paprykę. Stosujemy pietruszkę czy też rzeżuchę. Jeśli dziecko nie ma jeszcze dobrze rozwiniętych ząbków trzeba mu podawać śniadania w formie papek. Ważna jest odpowiednia ilość warzyw. Najlepiej jakby były świeże. Do picia można podać dziecku zieloną herbatkę lub kawę inkę.

Mleczne śniadanie dla dziecka

W przypadku mlecznych śniadań dla dziecka powinnyśmy raczej odstawić gotowe płatki śniadaniowe, ponieważ zawierają one zbyt dużo cukru. Lepiej jest podawać płatki owsiane z jogurtem naturalnym. Dziecku rocznemu można również podać na śniadanie jajecznicę gotowaną na parze.

Kanapki

Jeśli dziecko może już gryźć możesz na śniadanie przygotować mu kanapki z plasterkiem szynki, twarogiem czy też pomidorem i rzodkiewką. Aby wzmóc u dziecka apetyt warto aby kanapki były kolorowe i estetycznie przygotowane.

Śniadanie na ciepło

Według niektórych ekspertów śniadanie przygotowywane dla rocznego dziecka powinno być ciepłe. Polecają oni gotowane na wodzie kasze z dodatkiem suszonych owoców lub gotowanych warzyw, a do popicia zalecają stosować herbaty ziołowe i owocowe. Czasami zaleca się również danie z kaszy i warzyw czy też owoców zmiksować na gładki krem. Zwłaszcza jeśli dziecko ma jeszcze problemy z gryzieniem.

Porady

Trzeba pamiętać aby nie serwować dziecku zbyt dużych porcji posiłku. Nasz maluch nie ma zbyt pojemnego żołądka. Ważne jest również, aby zadbać o odpowiednią atmosferę przy stole. To nie tylko skłoni malucha do jedzenie, ale pozwoli budować relacje rodzinne. Należy również nie używać soli ani cukru, które są niezdrowe dla dorosłych, a co dopiero dla dzieci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here