Kombinezon niemowlęcy

Wierzchni, dziecięcy kombinezon to idealna propozycja na chłodniejsze dni. Na rynku dostępne są różnego rodzaju ubranka, które różnią się materiałem wykonania, rodzajem i zastosowaniem. Spróbujmy porównać różne dostępne kombinezony i zastanowić się, który model będzie dla naszego dziecka najlepszy.

Kombinezon dla niemowlaka – cechy charakterystyczne

W ofercie sklepów odzieżowych dla dziecka można znaleźć kombinezony wykonane z polaru, poliestru i bawełny. Zdecydowana większość z nich została wyposażona w kapturek, który chroni główkę dziecka przed utratą ciepła. Dodatkowo posiada on różnego rodzaju suwaki i zatrzaski, które ułatwiają ubranie dziecka i jednocześnie ciepło go otulają.

Najważniejsze zalety kombinezonu, to:

  • szczelne opatulenie ciała dziecka,
  • zapewnienie maluchowi stałej temperatury,
  • zapewnienie dziecku maksimum swobody podczas poruszania się,
  • możliwość zastąpienia nim niektórych rodzajów garderoby (np. bucików).

Kombinezon niemowlęcy powinien być dostosowany do aktualnej temperatury otoczenia.

Czym kierować się przy wyborze dziecięcego kombinezonu?

Wybierając odpowiedni kombinezon niemowlęcy, warto zwrócić uwagę na jego rozmiar. Zbyt mały model będzie ograniczał ruchy malucha. Z kolei nadmiernie duży kombinezon sprawi, że dziecku trudniej będzie utrzymać w nim właściwą temperaturę.

Wielu rodziców kupuje zbyt duży kombinezon niemowlęcy, który (teoretycznie) ma wystarczyć na dwa sezony. Niestety, jest to błąd. Zwykły kombinezon dla niemowlaka starczy mu zazwyczaj na jeden sezon, czyli na kilka miesięcy. Wybierając odpowiedni produkt, warto zwrócić uwagę na tabelę rozmiarów, która ułatwi jego dopasowanie do wymiarów ciała dziecka.

Rodzaje kombinezonów – właściwości

Sprawdźmy, jakie właściwości mają różne rodzaje kombinezonów niemowlęcych.

  1. Kombinezony polarowe – to lekki rodzaj odzieży dziecięcej, którą zakłada się wówczas, gdy temperatura otoczenia jest niższa niż 20 stopni Celsjusza. Kombinezon z polaru sprawdzi się zwłaszcza w porze jesiennej oraz wiosennej, a także latem, podczas wieczornych wyjść z dzieckiem.
  2. Kombinezony bawełniane – dzielą się na dwuwarstwowe zwykłe i ocieplane. Pierwsza grupa sprawdzi się wiosną i latem. Z kolei kombinezon ocieplany sprawdzi się zimą. Posiada on stópki, które mogą zastąpić standardowe buciki.
  3. Kombinezon poliestrowy – składa się on z dwóch warstw: ortalionu i pluszu. Tę ostatnią warstwę może też zastąpić bawełna lub polar. Jego najważniejszą cechą jest odporność na działanie wody. Można go nosić zimą, ale też w okresie późnej jesieni.

Jak widać, funkcjonalny kombinezon niemowlęcy to rodzaj odzieży, dzięki któremu można zapewnić dziecku optymalną ilość ciepła i to niezależnie od pogody lub temperatury panującej na zewnątrz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here