Ubezpieczenia motoryzacyjne i komunikacyjne

Wiele osób uważa, że wyłącznie zakupienie najtańszego ubezpieczenia samochodowego jest dla nich korzystne. Przy wyborze obowiązującej przez rok oferty kierują się oni jedynie cyframi. Owszem, różnica rzędu 500 – 1000 złotych może być dla ubezpieczonego istotna (zwłaszcza w dobie kryzysu), ale niekiedy zdarza się nawet i tak, że chce on zaoszczędzić 30 – 50 złotych.

Odszkodowanie Śląsk – nie tylko kwestia pieniędzy!

Wiele osób zwraca uwagę na koszty, ale mało kto na zyski. Jeśli dojdzie do wypadku, awarii lub uszkodzenia samochodu (z innych przyczyn) ubezpieczenie obejmie nie tylko wypłatę odszkodowania (np. z AC), ale też – w pewnym stopniu – odszkodowanie Wieluń w postaci bezpłatnego przewozu samochodu na lawecie, zatankowania samochodu, naprawy auta w mobilnym warsztacie itd. Ubezpieczenia motoryzacyjne są na tyle wyspecjalizowane, że część z nich dotyczy konkretnych elementów samochodu (np. ubezpieczenie szyby). A co, jeśli taka szyba ulegnie pęknięciu lub całkowitemu zniszczeniu?

Różne sytuacje na drodze

Nie można zapominać, że zagrożeniem na drodze nie są wyłącznie awarie, stłuczki i inne uszkodzenia. Co zrobić, gdy trzeba będzie wypłacić np. odszkodowanie za potrącenie osób wchodzących na przejście dla pieszych? Dzięki OC można zabezpieczyć się w takich sytuacjach. Ale trzeba pamiętać, że zakres ubezpieczenia obejmuje jedynie wybrane kwoty. Im mniejsza składka, tym mniejsza kwota będzie wypłacona przez ubezpieczyciela na rzecz osoby pokrzywdzonej. Resztę będzie musiała uregulować osoba, która spowodowała wypadek. Nie można też zapominać, że w samochodzie podróżują również inne osoby – nie tylko kierowca. Jeśli dojdzie do wypadku, to odszkodowanie śmierć osoby bliskiej lub jej ciężką niedyspozycję może być niewystarczające, by móc się – przynajmniej przez jakiś czas – utrzymać.

Reasumując, trudno oczekiwać od kogoś, by zapłacił więcej za wybrane ubezpieczenie. Niemniej trzeba pamiętać, że oszczędności rzędu 30 – 200 złotych mogą być zbyt małe, by pokryć wydatki związane z niespodziewaną lub nawet tragiczną sytuacją na drodze. Warto mieć to na względzie przy wykupie ubezpieczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here