soki owocowe

Często osoby, które zmagają się z cukrzycą, muszą szczegółowo planować swoje posiłki i dbać o to, co jedzą. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, co diabetycy mogą pić, gdyż soki owocowe, alkohol czy słodzone napoje, mogą podnieść ilość cukru we krwi i doprowadzić do pojawienia się hiperglikemii. Jak się przed tym chronić?

Czy diabetycy mogą pic soki owocowe?

Musimy pamiętać, że naturalne soki stanowią źródło wielu witamin i mikroelementów. Diabetycy muszą jedynie uważać na naturalny cukier, który zawierają. W przypadku soku już jedna szklanka może mieć w sobie dwa wymienniki węglowodanowe, co w przeliczeniu stanowi około czterech łyżeczek cukru. Dlatego diabetycy nie za często mogą sięgać po soki, jako stały element diety, ale nie jest to wykluczone. Często diabetycy pijący soki bez cukru, traktują je jako deser, a nie jak napój, który zaspokaja ich pragnienie. Dlatego tak ważnej jest, aby dokładnie czytać ulotki na sokach owocowych i wszelkich napojach, aby dbać o ilość dostarczanego cukru.

O czym diabetycy muszą pamiętać, pijąc soki owocowe?

Tak, jak wspominaliśmy, muszą pamiętać o ilości cukru, jakie zawierają soki owocowe, ale mogą je dodatkowo zmieszać z warzywami, gdzie zawartość cukru będzie mniejsza. Soki warzywno-owocowe jako stały element diety, nie tylko wzbogacą menu diabetyków, ale także dostarczą im potrzebnych witamin i makroelementów oraz w naturalny sposób będą oddziaływać na układ odpornościowy.

Chorzy na cukrzycę a woda

Nie tylko diabetycy powinni pić między 2 a 3 litry wody dziennie. Jednak oni ze względy na ograniczenia wynikające ze specyfikacji choroby, nie mogą przyjmować dużej ilości słodkich, czy słodzonych napojów. Dlatego picie odpowiedniej ilości wody, która ma niski indeks glikemiczny i bardzo niską kaloryczność jest idealnym źródłem codziennego nawodnienia. Jeśli wprowadzimy do naszej diety odpowiednią ilość wody, będziemy mogli dołożyć soki owocowe czy lekko słodkie napoje takie, jak kawa, czy słodzona herbata.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here