Do kiedy dziecko w foteliku

Gdy mamy małe dziecko i chcemy przewozić je samochodem, musimy w tym celu mieć specjalny fotelik. Dzięki temu dziecko będzie odpowiednio zabezpieczone w razie wypadku lub kolizji. Tak więc w dzisiejszym poradniku sprawdzimy do kiedy dziecko w foteliku musi być przewożone. A przede wszystkim jak zamontować taki fotelik bezpiecznie w samochodzie, oraz dlaczego właściwie wprowadzono taki obowiązek. Zapraszamy więc do lektury naszego wpisu, który rozwiąże te wszystkie sprawy i odpowie na państwa pytania i wątpliwości.

Do kiedy dziecko w foteliku

Do kiedy dziecko w fotelikuTak więc cel przewożenia dziecka w foteliku jest przede wszystkim taki, że w normalnej pozycji na fotelu nie mogłoby być ono odpowiednio chronione za pomocą pasów bezpieczeństwa. Mały człowiek nie będzie bowiem w stanie odpowiednio opierać się o część barkową i lędźwiową pasa, wobec tego w razie jakiegoś przeciążenia przy kolizji lub wypadku, nie będzie odpowiedniej ochrony. Dlatego też montuje się specjalne rodzaje fotelików dziecięcych, w których dziecko posiada własne, niewielkie pasy bezpieczeństwa, które odpowiednio go trzymają na miejscu. Właśnie dlatego dzieci do lat 7 muszą być w takim foteliku przewożone, aby była pewność że będą one bezpieczne.

Starsze dzieci w samochodzie

Później dziecko jeździ już normalnie, w normalnym fotelu i zapięte jest za pomocą zwykłych, „dorosłych” pasów bezpieczeństwa. Ostateczna sprawa to mocowanie samego fotelika. Robi się to albo za pomocą specjalnych śrub, albo mocuje się fotelik za pomocą „dorosłego” pasa, przeznaczonego dla dorosłych pasażerów. Ta druga metoda jest zdecydowanie najłatwiejsza.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi wszyscy będą już wiedzieć do kiedy dziecko w foteliku należy przewozić, by było to zgodne z przepisami, a przede wszystkim bezpieczne dla naszej pociechy. Wiemy też już w jaki sposób mocuje się fotelik w samochodzie, by było to bezpieczne. Przede wszystkim jednak dowiedzieliśmy się co powoduje, że dziecko do lat siedmiu nie może jeździć w „dorosłych” pasach, na normalnym fotelu. Wynika to po prostu ze względów fizjologicznych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here