Jaki zegarek dla dziecka

Decydując się na zakup zegarka z lokalizatorem GPS dla dziecka, warto zastanowić się nad najodpowiedniejszym modelem. Wybór zależy od tego, na jakim rodzaju ochrony nam zależy, jaką firmę wybrać oraz ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na zakup.

To nie jest zwykły smartwatch

Zegarki GPS dla dzieci znacznie różnią się od tych przeznaczonych dla dorosłych. Działają zdecydowanie dłużej, a ich głównym zadaniem jest pokazywanie miejsca pobytu dziecka. Istnieją też zegarki, które pozwalają wyznaczyć teren, na którym może przebywać dziecko. W przypadku, gdy zostanie on przekroczony, włącza się alarm, wysyłający powiadomienia do numerów zapisanych w zegarku dziecka. Dodatkowo, z urządzenia można dzwonić, jednak tylko do kontaktów zapisanych na karcie.

Najbardziej zaawansowane opcje

Część dostępnych zegarków dla dzieci można zakupić w ofercie firm telekomunikacyjnych, płacąc miesięczny abonament. Zazwyczaj nie jest to korzystne rozwiązanie, bowiem cena samego urządzenia jest niższa niż suma rat podczas obowiązywania umowy. Najlepsze zegarki są oczywiście wodoodporne i umożliwiają zdalne nasłuchiwanie otoczenia dziecka. Większość posiada przycisk alarmowy, który wysyła powiadomienia w razie kłopotów.

Który model wybrać?

Rodzice mogą zdecydować się na jeden z wielu modeli, które różnią się między sobą ilością funkcji i ceną. Najprostsze urządzenia kosztują około 200 zł. Pozwalają wskazać dokładne położenie dziecka i się z nim skontaktować. Te najbardziej zaawansowane mogą mieć udoskonalony nadajnik GPS, który wskaże położenie pociechy nawet po utracie danych na podstawie informacji z satelity. Dysponują również dodatkowymi parametrami, jak np. pomiar aktywności dziecka, monitorowanie jego snu lub tętna. Mają także kolorowy wyświetlacz oraz dotykowy panel. Trzeba jednak pamiętać, że większa ilość dodatkowych funkcji sprawia, że spada wydajność urządzenia i czas pracy. Proste modele wytrzymują nawet do 4-5 dni, podczas gdy te najbardziej zaawansowane należy ładować codziennie lub co drugi dzień.

Więcej informacji na temat tego typu urządzeń znajdziesz tutaj: https://smartsafe.pl/artykuly/zegarek-z-lokalizatorem-gps-dla-dziecka—jaki-wybrac

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here