Kiedy należy sięgnąć po hipoalergiczną karmę dla psów

Każdy pies ma nieco inne zapotrzebowania żywieniowe. Wynikają one z różnych czynników, takich jak rasa, wiek, aktywność czy stan zdrowia pupila. Niestety wiele czworonogów cierpi na alergie i problemy trawienne. Dolegliwości te można jednak zmniejszyć za pomocą odpowiedniej diety.

Alergia – powszechny problem

Alergie pokarmowe są bardzo częstym problemem, występującym zarówno u zwierząt, jak i ludzi. Pojawiają się, kiedy zjadamy pożywienie o niewłaściwym dla naszego organizmu składzie, na przykład zawierające białka, które nasze ciało odbiera jako czynnik niebezpieczny. Występuje wówczas reakcja alergiczna, która może mieć różne objawy.

W przypadku psa często obserwuje się reakcje skórne, które są wynikiem alergii. Należy do nich między innymi swędzenie, które możemy łatwo zauważyć, ponieważ nasz czworonożny przyjaciel często się drapie. Czasem problemy skórne przybierają bardzo wyraźnie widoczną formę czerwonych zmian, krostek czy łysiejących fragmentów skóry.

Karma hipoalergiczna dla zmniejszenia dolegliwości

Jednym z najważniejszych sposobów na zredukowanie dolegliwości, które doskwierają psu, jest stosowanie karmy niepowodującej uczuleń. Dlatego każdy z nas powinien dokładnie obserwować pupila, by wyłapać, na jaki rodzaj pożywienia jest on uczulony. Alergie mogą bowiem pojawiać się na bardzo różne składniki, na przykład na określony rodzaj mięsa (często na mięso kurze) albo zboża.

Pierwszym krokiem do wyeliminowania alergii pokarmowej jest odstawienie jedzenia powodującego uczulenie i podawanie psu wyłącznie takiej karmy, która nie posiada uczulającego składnika. Ze względu na to, że zboża bardzo często powodują u psów alergie, jednymi z najczęściej wybieranych są karmy bezzbożowe. Poznajmy ich zalety.

Karma bezzbożowa

Warto zacząć od tego, że zboża nie są niezbędne psu. Jako mięsożerca może ich w ogóle nie posiadać w swojej diecie, co przyczynia się kompleksowo do poprawy jego zdrowia. Zmniejsza szansę nie tylko na wystąpienie alergii, ale również nadwagi i powiązanych z nią schorzeń. Bezzbożowa karma dla psów małych i dużych ras jest zatem polecana również wtedy, gdy profilaktycznie nie chcemy podawać psu żadnych składników zbożowych. Czym się jednak dokładnie charakteryzuje?

Karmy bezzbożowe to pełnowartościowe karmy dla psów, których zadaniem jest dostarczenie wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Są przygotowane jako karmy bytowe o różnych smakach, oparte o mięso najwyższej jakości. Jego uzupełnieniem mogą być niewielkie dodatki warzyw, które dostarczają dodatkowych witamin psu.

Karmy bezzbożowe dedykowane są psom różnych ras, o różnych wielkościach. Dlatego też możemy wśród nich znaleźć zarówno pożywienie o większych, jak i o mniejszych kawałkach. Co równie ważne, odznaczają się składem idealnie zbilansowanym pod kątem proporcji białek, tłuszczy i węglowodanów, dzięki czemu nie tylko działają hipoalergicznie, ale też przyczyniają się do kompleksowej poprawy stanu zdrowia pupila.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here