Łożysko w ciąży

Ciąża to wspaniały czas dla wielu kobiet. Kiedy spodziewają się dziecka odmienia się ich sposób myślenia. Stają się ostrożniejsze i bardziej świadomie się odżywiają. Niektóre rezygnują ze wszystkich używek łącznie z kawą. Faktycznie może się ona przyczyniać do tego, że dziecko będzie zbyt pobudzone, a jego system nerwowy nie potrzebuje kofeiny.

Łożysko w ciąży

Łożysko w ciążyBobas czerpie witaminy i materiały z produktów, którymi odżywia się matka, za transport wartości odżywczych dla płodu odpowiada łożysko w ciąży trzeba myśleć nie tylko o sobie, ale również o młodym człowieku, który rozwija się pod naszym sercem. Zrozumienie tego pozwala dbać o siebie we właściwy sposób.

Przy porodzie wydala się również łożysko, zwykle robi się to kiedy upłynie kilka minut od pojawienia się na świecie dziecka.Macica jeszcze wtedy się kurczy. Trzeba wiedzieć, że jeśli kobieta paliła w trakcie ciąży będzie to widać po łożysku, położna i lekarz potrafią to ocenić. Prawidłowa ocena łożyska jest ważna, dobrze jest również oczyścić macicę oraz jej szyjkę z ewentualnych pozostałości po łożysku. Szczególnie jeśli jest ono postrzępiona. Istnieje wtedy prawdopodobieństwo, że jego części zostały w macicy. Jeśli nie zrobi się tego należycie i w zgodny ze standardami higienicznymi sposób może dojść do groźnego stanu zapalnego, co spowoduje komplikacje i konieczność pobytu w szpitalu. A jak wiadomo młoda mam nie ma czasu jeździć po szpitalach, dlatego tak ważne jest dokładne oczyszczenie dróg rodnych przez położną lub lekarza ginekologa.

Co po wydaleniu łożyska?

Po wydaleniu łożyska przychodzi czas na szycie krocza. Lekarze nie zawsze czekają aż znieczulenie zacznie działać szyją, kiedy kobieta jeszcze wszystko czuje, wiele z nich nie może tego zrozumieć, dlaczego nie można poczekać 1 minutę. Poród to ważne wydarzenie w życiu i jego przeżycie sprawia, że zmienia się nasze postrzeganie rzeczywistości. Kobiety mogą być z siebie dumne, jeśli rodzą naturalnie, ponieważ przyczynia się on do wzmocnienia układu odpornościowego noworodka, kobieta również szybciej po nim dochodzi do siebie niż po cesarskim cięciu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here