Zabawki z reklam

Zbliżają się święta, czas prezentów, podarunków. Jest to bardzo gorący okres dla producentów zabawek, którzy prześcigają się w wymyślaniu coraz najróżniejszych przedmiotów dla najmłodszych. Kiedy włączam program z bajkami dla moich pociech, mam wrażenie, że lecą tam tylko reklamy. Wiadomo, że dziecko jest jednym z najlepszych odbiorców. Zabawki z reklam budzą w dzieciach wyobraźnie. Dodatkowo zazwyczaj dana reklama jest bardzo ładnie ubarwiona i jest skutecznie utrwalana w umyśle dziecka, poprzez emitowanie jednej i tej samej reklamy w kółko.

Zabawki z reklam

Zabawki z reklamCzęsto dzieci nie są zabierane na zakupy, a jeśli nawet, to nie mają nawet możliwości przejrzenia asortymentu zabawkowego. Dlatego też reklamodawcy muszą poddawać dzieciom pomysły poprzez środki masowego przekazu. Przed okresem świątecznym rzeczywiście można zauważyć, iż to co widzimy w reklamach jest rzeczywiście nastawione na to, by dana zabawka stała się prezentem i to najlepiej wymarzonym. Bardzo popularne są różnego rodzaju pluszowe i interaktywne zwierzątka, które myślę, iż są strzałem w dziesiątkę. Niestety właśnie w okresie bożonarodzeniowym niektórym dorosłym przychodzą pomysły, by zakupić żywe zwierzę dziecku, a zazwyczaj po kilku/kilkunastu tygodniach nowy „członek rodziny” się nudzi i zazwyczaj jest oddawany. Jest to przykre i nieodpowiedzialne. I dlatego, jak komukolwiek przyjdzie taki pomysł do głowy, to radzę kupić dziecku zabawkę: pieska, który szczeka i robi fikołki, śnieżnobiałego kotka, który miauczy i mruczy itp. Kupujemy zabawkę, a nie żywe zwierzę. Wybór jest ogromny, są nawet różne rasy np. psów, a jak zabawka się znudzi to nikt na tym nie ucierpi.

Lalki dla dziewczynek

Interesującymi zabawkami interaktywnymi są również lalki dedykowane dla dziewczynek. Może to być też alternatywą. Lalki są niesamowite: płaczą, śmieją się, możemy im przyrządzać jedzenie, przebierać pampersa. Zabawa jest przednia. Zabawki z reklam są zazwyczaj droższą opcją, gdyż producent zazwyczaj w cenę zabawki wlicza koszta m.in. reklamy. Jednakże na rynku mamy dostępne tańsze wersję, odpowiedniki takich zabawek, które często nie różnią się nawet znacząco od tych reklamowanych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here