Zabawkowy zestaw medyczny dla małego doktora

0
1286

Dzieci chętnie naśladują dorosłych, wcielając się w rolę nauczycieli, sklepikarzy, kucharzy, listonoszy, strażaków, policjantów czy lekarzy. Taka zabawa sprawia im wiele frajdy, zwłaszcza jeśli dysponują zabawkowymi akcesoriami odzwierciadlającymi przedmioty typowe dla danego zawodu. Jeśli zatem Twoje dziecko chętnie bawi się w pielęgniarkę lub lekarza, zabawkowa klinika dla pluszaków z pewnością sprawi mu mnóstwo frajdy.

Sprzęt dla małego lekarza

Podstawowym akcesorium medycznym, w jakie powinna zostać wyposażona mała lekarka lub lekarz, jest stetoskop. W sprzedaży znajdziesz wiele rodzajów zabawkowych stetoskopów. Są to zabawki jedynie z wyglądu przypominające stetoskop, jak i funkcjonalne gadżety, przez które rzeczywiście można usłyszeć rytm bicia serca. W większości przypadków, chcąc kupić tego typu sprzęt, trzeba zaopatrzyć się jednak w wieloelementowy zabawkowy zestaw medyczny. Zabawkowa klinika dla pluszaków to zbiór medycznych gadżetów zamkniętych w eleganckiej walizce, fartuch dla małej lekarki lub lekarza i kilka innych drobiazgów, które pomogą nadać zabawie większy realizm. Na liście gadżetów wchodzących w skład takiego zestawu, najczęściej znajdziemy wspomniany na wstępie stetoskop, strzykawkę, otoskop do sprawdzenia ucha, a niekiedy również opaskę na włosy czy identyfikator do zawieszenia na fartuchu lekarskim. Dzięki tego typu gadżetom zabawa w klinikę dla maskotek będzie bardziej satysfakcjonująca dla dziecka i sprawi mu znacznie większą frajdę.

Jaki rodzaj zestawu medycznego wybrać?

Im więcej elementów w takim zestawie, tym zbudowana przez dziecko klinika dla pluszaków będzie lepiej odzwierciedlała standard wyposażenia typowych gabinetów i przychodni lekarskich, z jakimi dziecko mogło mieć styczność w świecie realnym. Oczywiście nie warto przesadzać z realizmem. Zabawkowy zestaw medyczny powinien składać się z maksymalnie kilku akcesoriów, których funkcję zna każde dziecko. W skład takiego zestawu powinien wchodzić stetoskop i strzykawka, ewentualnie jeszcze jeden lub dwa powszechnie znane i często spotykane akcesoria medyczne, takie jak młoteczek do badania odruchów bezwarunkowych czy wspomniany wcześniej otoskop. Ciekawym gadżetem dla dziecka będzie również fartuch medyczny.

Zestaw zabawkowych instrumentów medycznych zainteresuje wiele dzieci, zwłaszcza tych, które miały wcześniejszy kontakt ze służbą zdrowia. Zabawa w przychodnię dla maskotek pomoże dziecku oswoić się z typowymi procedurami medycznymi i odreagować ewentualny stres związany z wizytą w przychodni. Taka zabawa jest atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego, zwłaszcza dla dziecka w wieku przedszkolnym.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here