huśtawka dla dzieci do ogrodu

Dzieci uwielbiają się huśtać. Huśtawki to chyba najbardziej oblegane przyrządy na każdym placu zabaw. Zawsze ustawia się do nich kolejka. Są kłótnie, o to, kto był pierwszy w kolejce i oto, kto się za długo huśta. Dobrym rozwiązaniem tego problemu jest własna huśtawka dla dzieci do ogrodu. Wtedy nasze dzieci nie będą musiały stać w kolejce, żeby się pohuśtać, a my nie będziemy musieli wybierać się aż na plac zabaw, żeby im taką rozrywkę zapewnić. Trochę starsze dzieci będą mogły nawet same wyjść z domu, żeby się pohuśtać a młodsze będą to mogły robić pod czujnym okiem rodziców.

Huśtawka dla dzieci do ogrodu – jaką wybrać?

huśtawka dla dzieci do ogroduPrzede wszystkim musi ona posiadać odpowiednie certyfikaty i testy, żebyśmy mieli pewność, że huśtawka jest bezpieczna do użytkowania przez dzieci. Należy kupować huśtawki tylko z pewnego źródła, z dokładną instrukcją obsługi i montażu oraz z gwarancją. Takie huśtawki będą zapewne droższe od tych nie posiadających odpowiednich testów i certyfikatów, ale sprawa bezpieczeństwa dziecka wydaje się być tutaj kluczowa. Musimy się też oczywiście zastanowić, na jaki typ huśtawki ogrodowej chcemy się zdecydować. Czy będzie to huśtawka wolnostojąca, czy huśtawka zaczepiana na przykład na przykład na gałęzi drzewa. Drugorzędną sprawą wydaje się wygląd huśtawki oraz materiał z jakiego została ona zrobiona. Na rynku znajdują się huśtawki ogrodowe zrobione z plastiku lub z drewna. Wydaje się jednak, że kwestia materiału z jakiego wykonana jest huśtawka zależy głównie od naszych prywatnych preferencji i tego, co naszym zdaniem bardziej pasuje do naszego ogrodu.

To samo dotyczy kolorów wykończenia huśtawki. Huśtawka dla dzieci do ogrodu przede wszystkim ma podobać się dzieciom i im służyć. W drugiej kolejności ma oczywiście pasować też do całego wystroju, domu i jego otoczenia. Najlepiej pewnie byłoby znaleźć kompromis między tymi wszystkimi rzeczami, wtedy huśtawka będzie zarówno miłym prezentem dla dzieci, z którego będą z pewnością korzystać, jak i będzie cieszyć oko dorosłych, jako element wystroju.

Jak zrobić przydomowy plac zabaw dla dzieci?

Jednak huśtawka, nawet najlepsza i najbardziej bezpieczna, nie zapewni dzieciom całego wachlarza atrakcji. Musimy w naszym ogrodzie zamontować jeszcze kilka instalacji znanym dzieciom z placów zabaw. Po prostu musimy na własnym ogrodzie stworzyć taki mini plac zabaw. Wydawać by się mogło, że jest to przedsięwzięcie kosztowne i czasochłonne. Jednak to jest to nieco myląca opinia. W odpowiednich sklepach można bowiem kupić już gotowe konstrukcje, które potem musimy tylko złożyć na naszym ogrodzie. W co wiec najlepiej zaopatrzyć nasz przydomowy plac zabaw?

huśtawka dla dzieci do ogroduJeśli mamy już huśtawkę, tak przecież popularną wśród dzieci, to w naszym ogrodzie powinno się znaleźć miejsce przede wszystkim na piaskownicę. Gotową konstrukcję znajdziemy w markecie. Możemy również spróbować sami zmontować piaskownicę z odpowiednio wcześniej przygotowanych desek. Następnie pozostanie nam już tylko zakupić odpowiednią ilość piasku. Oprócz piaskownicy nasz plac zabaw możemy również zaopatrzyć w mini zjeżdżalnię. Dzieci bez wątpienia będą miały z tego sporo frajdy. Również ciekawą opcją jest zainstalowanie drewnianego domku, co również może w znacznym stopniu urozmaicić zabawy naszych dzieci. Jeśli nasze dzieci lubią gry zespołowego, to na naszym ogrodzie można również powiesić siatkę do gry w siatkówkę.

Basen ogrodowy

Latem możemy się również pokusić o rozstawienie na ogrodzie basenu dla dzieci. Taki basen nie jest jakoś specjalnie kosztowny i jest stosunkowo prosty w obsłudze. Wystarczy go rozstawić i napełnić wodą. Dzieci wówczas będą miały nie lada atrakcje przez wszystkie gorące, letnie dni. Musimy jednak bardzo pilnować naszych pociech, aby podczas zabaw w basenie nie zrobiły sobie krzywdy. Musimy też zwrócić uwagę na to, aby nie przebywały zbyt długo na słońcu.

Zabawy z dziećmi w domu

Jednak pogoda nie zawsze pozwala na zabawę na świeżym powietrzu. Co wówczas nam pozostaje? Jak wypełnić dziecku czas? Przede wszystkim musisz wiedzieć, ze twoje dziecko równie dobrze może się też bawić w domu. Możesz przykładowo zamontować w domu właśnie huśtawkę. Najlepszym do tego miejscem będą drzwi. Uchwyty należałoby zamontować na górnej futrynie. Wówczas dziecko będzie miało w domu namiastkę zabaw na świeżym powietrzu. Poza tym możemy się z dziećmi pobawić choćby w chowanego, czy też w berka. Możemy również zbudować bazę, czy też fort z koców i prześcieradeł rozciągniętych na krzesłach. Jak więc widać możliwości wspólnych zabaw jest naprawdę wiele. Warto więc maksymalne wykorzystać ten czas i poświęcić dziecku nieco uwagi. To z pewnością zaprocentuje na przyszłość.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here