Powracanie do różnych domowych kuracji i staromodnych sposobów odzyskiwania zdrowia i pełni sprawności staje coraz powszechniejsze. Wynikać to może z niechęci jaka narasta wśród społeczeństwa w stosunku do wszechobecnej chemii. Opinie na temat staromodnych sposobów leczenia są różne. Niektórzy uważają za dobre i sprawdzone a inni uważają, że jest to zwykły trend, który przeminie, a korzystanie z obecnej medycyny jest rozsądniejsze. Sprawa ta tyczy się także takich wydarzeń jak porody. Coraz więcej kobiet decyduje się na poród w domu z asystą położnej lub nawet bez takiej asekuracji. Jedne kobiety uważają to za bardzo dobry pomysł, inne nie wyobrażają sobie w tych czasach rodzić poza szpitalem.

Poród w domu

Poród w domuW przypadku porodu trzeba przyznać, że szpital nie jest absolutnie naturalnym miejscem, w którym od zawsze się rodziło. Poród to naturalna rzecz w całym świecie zwierząt i jeżeli tylko nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych to warto rozważyć tą opcję. Decydując się na poród w domu, najczęściej kobiety korzystają ze zwykłego basenu w pokoju. Woda odciąża kobiece mięśnie, pozwalając ciału bardziej skupić się na rodzeniu. Ważnym jest, aby decydując się na poród w domu być bardzo świadomym swego ciała i tego co się z nim dzieje podczas całej akcji porodowej. Przy odpowiednim przygotowaniu taki poród może być… miłym doświadczeniem!

Poród w szpitalu

To jakie doświadczenia będzie miała kobieta rodząca w szpitalu, związane z porodem w ogromnym stopniu zależy od opieki w danej placówce. Niektóre szpitale mogą się pochwalić nienagannym podejściem do kobiety i najlepszą opieką. Inne zaś sprawiają, że sam poród staje traumatycznym przeżyciem, które bardzo źle wpływają na stan psychiczny kobiety, szczególnie ważne jest to w przypadku pierworódek. Naturalny poród jest zawsze najzdrowszy i powinien być zawsze wykonywany jeżeli tylko nie ma do tego przeciwwskazań. A naturalny poród w domu daje dodatkowo dużo komfortu psychicznego, lecz z pewnością trzeba się do niego odpowiednio przygotować, by wiedzieć co robić w razie jakichkolwiek komplikacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here