zabezpieczenia domowe dla dzieci

Każdy raczkujący maluch, jest ciekawy świata, który go otacza dookoła. To całkiem normalne. Dzieci które są ruchliwe i żywiołowe, właśnie poprzez ruch i zabawę uczą się nowych umiejętności. W każdym domu, znajduje się wiele niebezpieczeństw, które czyhają na malucha. Jak uchronić dziecko przed nimi?

Zabezpieczenia w domu

Na różnego rodzaju stłuczenia i otarcia, narażone są najbardziej dzieci, które zaczynają raczkować. Aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo w domu, należy przede wszystkim zabezpieczyć wszelkie ostre krawędzie i niebezpieczne, wystające elementy wyposażenia domu. Chodzi głównie o kanty, futryny, rogi. W sklepach jest cała masa produktów ‚ochraniaczy’ domowych. Najczęściej kupowane są nakładki na kanty mebli, nakładki zasłaniające gniazdka elektryczne, blokady do szafek, okien i drzwi, barierki ochronne oraz listwy zabezpieczające.

Kolejnym ważnym miejscem, które wymaga zabezpieczenia jest łazienka. Bezpieczeństwo podczas kąpieli jest niesamowicie ważne. W jakie zabezpieczenia się wyposażyć? Podstawą jest zakup specjalnej maty antypoślizgowej, dzięki niej maluch nie poślizgnie się podczas kąpieli. W przypadku małych dzieci, zdecydowanie lepiej od razu zakupić krzesełko do kąpieli. Dzięki podstawką, takie krzesełko przysysa się do wanny lub prysznica.

Bezpieczeństwo dziecka

Podczas snu, dziecko również jest narażone na niebezpieczeństwo. O czym mowa? Łóżeczka powinny być wyposażone w specjalne poręcze, które można bez problemu opuścić w ciągu dnia. W nocy, podczas snu takie poręcze zabezpieczają małe dziecko przed upadkiem na podłogę.

W sytuacji, gdy w naszym mieszkaniu znajdują się firanki lub zasłony, zdecydowanie lepiej je zdjąć na jakiś czas. Dzieci uwielbiają korzystać z firanek lub zasłonek, w momencie gdy uczą się wstawać. Jeżeli zerwie się sama firanka, dziecko może się w nią zaplątać, co może się skończyć zaplątaniem. W przypadku gdy karnisz, nie jest przymocowany zbyt mocno, może dojść do bolesnego upadku albo siniaków.

Dla bezpieczeństwa dziecka również warto zrezygnować na jakiś czas z kwiatów doniczkowych. Niektóre liście mogą być toksyczne dla dziecka. Jeżeli nie chcemy się pozbywać kwiatów, możemy je przestawić w miejsce niedostępne dla dziecka.

Przeczytaj też: http://www.mamatezmoze.pl/mama-i-dziecko-co-powinna-zawierac-wyprawka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here