Po co i gdzie stosować filtry prywatyzujące?

0
1181

Ochrona danych osobowych i praca w urzędach lub firmach, w których pracownicy stale posiadając dostęp do delikatnych informacji o swoich klientach lub interesantach, to wyjątkowo istotny temat. Obecnie stale możemy obserwować wiele zmian prawnych, które wymagają od instytucji i firm dostosowania się do panujących przepisów, które zagwarantują maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Czasem takie zmiany wymagają zakupu nowego asortymentu i akcesoriów, dzięki którym wprowadzenie zabezpieczeń będzie możliwe. Jednym z takich komponentów, są między innymi filtry prywatyzujące. Zastanówmy się nad tym, jak one działają, jak dopasować satysfakcjonujący produkt do oczekiwań i przede wszystkim gdzie je stosować – w końcu nie każdy musi posiadać taki element w swoim komputerze, a raczej monitorze.

Ochrona danych i próba wyłudzenia

Osoby odpowiedzialne za kradzież danych personalnych są w stanie posunąć się do naprawdę niebezpiecznych sytuacji, byle zdobywać interesujące ich informacje. Często są to oszusta wymagające od nich sprytu, lecz jednym z najbardziej podstawowych, to próba fałszerstwa. Doskonałym przykładem są sytuacje, w których dochodziło do tego, że delikwenci zatrudniali się w firmach pod fałszywymi danymi i wykradali je po uzyskaniu dostępu.

Filtry prywatyzujące mają chronić osoby zajmujące się administracją danych. Doskonałym przykładem są sytuacje, w których pracownik A, posiadający dostęp do zaszyfrowanych plików, otwiera je i może stać się ofiarą podglądacza, którego biurko znajduje się obok. Jak wtedy działają filtry prywatyzujące? Otóż gdy ktoś niepowołany spojrzy na monitor (chociaż z niewielkiego kąta) po prostu zobaczy czarny ekran. W taki element powinny zostać wyposażone wszystkie urzędy, policja, obiekty noclegowe i jednostki publiczne. Dzięki nim klient stojący przy ladzie, nie zobaczy tego, co pracownik robi w systemie.

Jak wybrać odpowiednie filtry prywatyzujące?

W pierwszej kolejności należy poważnie zastanowić się nad jakością. Wybierając sprawdzonych producentów i renomowanych sprzedawców, zawsze będziecie mieć pewność, że Wasza inwestycja będzie zadowalająca. W drugim etapie wyboru produktu, koniecznie zwróćcie uwagę na kąt, który zaciemnia obraz. Teoretycznie im będzie on mniejszy, tym lepiej, lecz powinniście zauważyć, że sami będziecie musieli cały czas znajdować się na wprost do monitora, gdyż w innym wypadku nic nie będziecie widzieć. Filtry prywatyzujące należy także dopasowywać do rozmiaru i rodzaju monitora, np. panoramicznego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here