Wi-Fi Premium – na czym polega taka usługa

Sieć Wi-Fi to spore udogodnienie, ponieważ dzięki niej można się połączyć z Internetem bez korzystania z routera. Niestety, nie w każdym przypadku można liczyć na dobry zasięg. Dlaczego tak się dzieje i jak można skutecznie rozwiązać ten problem?

Dlaczego zasięg sieci Wi-Fi nie zawsze jest idealny?

Na to, jaki jest zasięg sieci Wi-Fi, wpływ ma kilka czynników. Podstawowym z nich jest odległość, w jakiej znajduje się router od urządzeń, które są używane do korzystania z Internetu (a więc np. laptopa lub smartfonu). Szczególnie odczuwają to osoby mieszkające w dużych domach, w których znajduje się co najmniej kilka pomieszczeń lub też mają one parter i piętro. Sygnał sieci w takim przypadku zostaje osłabiony przez ściany lub sufit. Innym problemem są zakłócenia związane z tym, że w pobliżu znajdują się inne sieci Wi-Fi osób prywatnych lub firm. Jest to szczególnie widoczne w miejscach silnie zaludnionych (np. w centrach miast).

Wi-Fi Premium – sposób na poprawienie zasięgu sieci Wi-Fi

Zasięg sieci Wi-Fi można co prawda poprawić, przestawiając router jak najbliżej urządzenia, na którym będzie się korzystało z Internetu. Niestety, nie w każdym przypadku będzie to rozwiązanie idealne. Konieczność przenoszenia routera z miejsca na miejsce jest kłopotliwa. Na szczęście istnieją skuteczne rozwiązania takiego problemu. Jednym z nich jest wzmacniacz Wi-Fi Premium.

Wi-Fi Premium to oferowany przez popularnego operatora INEA niewielki wzmacniacz pozwalający na osiągniecie odpowiedniej przepustowości Internetu sięgającej nawet 350 Mb/s. Wystarcza to zdecydowanie do tego, by oglądać film HD, prowadzić pasjonującą rozgrywkę online czy też pobierać duże pliki nawet w ciągu kilku sekund. Można zdecydować się na jeden lub kilka wzmacniaczy, w zależności od potrzeb. Dzięki ich odpowiedniej ilości zwiększy się zasięg sieci w każdym zakamarku domu lub mieszkania, a nawet można będzie swobodnie korzystać z sieci Wi-Fi na świeżym powietrzu – w ogrodzie, na balkonie lub na tarasie. To szczególne udogodnienie w ciepłe, słoneczne dni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here