Sprzęt do oksybrazji

Oksybrazja jest to zabieg kosmetyczny inaczej zwany peeling wodno-tlenowy. Oksybrazja jest skuteczną metoda walki z niedoskonałościami powstającymi na skórze, ale tez pozwala w jej odnowie i przywróceniu dawnego blasku. Zabieg ten jest uważany za alternatywę dla mikrodermabrazji, ale równie skuteczni i coraz częściej wybierany nie tylko przez kobiety ale również i mężczyzn.

Oksybrazja jak wygląda zabieg

Zabieg oksybrazji polega na peelingu, którego zadaniem jest złuszczenie naskórka. Wszystko odbywa się dzięki aplikacji mieszaniny soli fizjologicznej z tlenem, które są rozpylane pod ciśnieniem na skórze. Dzięki tak przeprowadzonemu zabiegowi na skórze nie pojawia się zaczerwienie, ani żaden obrzęk, z którymi pacjent może borykać się po innych tego typu zabiegach.

Zabieg oksybrazji jest całkowicie bezbolesny i szybki, a efekty można zobaczyć praktycznie zaraz po jego wykonaniu. Zabieg wykonuje się w trzech etapach, w którym pierwszy polega na wykonanie demakijażu. Drugim krokiem jest już zabieg oksybrazji, należy założyć specjalne okulary ochronne, a kosmetyczka kieruje urządzenie z  przygotowanym preparatem na skórę. Ostatnim etapem jest nałożenie specjalnie dobranych ampułek z substancjami nawilżającymi, substancje dobiera się do każdej pacjentki indywidualnie.

Należy pamiętać, że po przeprowadzonym zabiegu nie powinno się korzystać w solarium, sauny, ani basenu. Skórę powinno się pielęgnować odpowiednimi kosmetykami oraz nawadniać od środka. Skóra nie powinna również zostać wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Oksybrazja dlaczego warto?

Oksybrazja powinna zostać wzięta pod uwagę przez osoby, które maja wrażliwą i bardzo delikatna skórę. Jednak zabieg warto przeprowadzić jeśli występuje:

– nadmierny łojotok

– zmarszczki,

– blizny,

– rozstępy,

– atopowe zapalenie skóry,

– przebarwienia skórne,

– trądzik lub zmiany po przebytym trądziku,

– łuszczyca,

– rozszerzone pory,

– skóra wrażliwa,

– rozszerzone naczynka,

– zaskórniki,

– łupież owłosionej skóry głowy,

– drobne krostki.

Zabieg oksybrazji warto wykonać również ze względu na lepsze nawodnienie i dotlenie skóry, tonizację skóry, zwężenia porów, zwężenia drobnych zmarszczek, likwidacji oznak zmęczenia. Dodatkowo korzystnie wpływa na cyrkulację krwi w skórze, a także zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów.

Oksybrazja – przeciwwskazania

Zabieg oksybrazji, tak jak i podobne zabiegi tego typu ma także pewne przeciwwskazania do jego wykonania, które warto skonsultować z lekarzem przez zabiegiem. Do tych przeciwwskazań należą:

– stany zapalne skóry,

– trądzik różowaty,

– trądzik ropowiczny,

– nowotwory,

– ciąża,

– karmienie piersią,

– choroby wirusowe i bakteryjne skóry,

– opryszczka,

– cukrzyca,

– nadciśnienie,

– przebyte nie tak dawno operacje,

– prowadzona terapia przeciwtrądzikowa,

– przebyte zawały serca,

– przerwana ciągłość skóry,

– zabiegu nie powinno wykonywać się u diabetyków,

– ciężkich chorób ogólnoustrojowych.

Oksybrazja urządzenie

Jeśli planujemy dokonać zakupu urządzenia do peelingu- oksybrazji, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na zakres ciśnienia, ponieważ to właśnie od niego zależy czy przeprowadzone zabiegi będą dawały pożądany efekt. Skuteczne urządzenie powinno mieć zakres od 6 do 10 bar, a to z kolei wyklucza możliwość zakupu małego domowego urządzenie ponieważ do tej pory jeszcze takiego nikt nie wymyślił.

Na rynku istnieje duża ilość urządzeń, zarówno takich, które będą mogły pracować na powietrzu poprzez zasysanie tlenu z otoczenia, oraz takie, które są podpięte do butli z czystym tlenem. Dzięki takim rozwiązaniom można uzyskać ciśnienie do 10 bar, a to z kolei przyczynia się do osiągania najlepszych efektów.

Oksybrazja sprzęt

Na rynku dostępnych jest wiele modeli sprzętu wykorzystywanego do zabiegu oksybrazji. Natomiast do tych powszechnie używanych należą:

–   Oxybrazja VENUS OXY OXYGEN JET,

– FERRI OXYDERM OXYBRAZJA TLENOWA,

– OXYBRAZJA OXYGEN JET,

– FERRI MEGADERM OXYBRAZJA 11w1,

– Oxybrazja JET o2 PEELING Cosmed24.

Wszystkie te sprzęty używane są w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych oraz gabinetach medycyny estetycznej, a dzięki profesjonalnie przygotowanemu personelowi są gwarancją zadowalających efektów. (Dobry sprzęt do oksybrazji znajdziesz tutaj: https://maxmedik.pl/).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here