Rejestracja domeny krok po kroku

Jeśli myślisz o prowadzeniu własnej strony internetowej na pewno zastanawiasz się nad nazwą. Nazwa czyli domena może składać się z liter, cyfr, myślników i rozszerzenia, np. .pl, .com czy .edu. Na początek sprawdzamy, czy wybrana przez nas nazwa jest dostępna. Jeśli nie, możemy zdecydować się na zmianę rozszerzenia- np. zamiast .pl wybrać .com.pl. lub wybrać inną nazwę. Warto w miarę możliwości zdecydować się na krótką nazwę domeny, która będzie łatwa do zapamiętania. Oczywiście, jeśli chcemy, żeby np. nasze imię i nazwisko było nazwą, też da się to zrobić, pamiętajmy jednak, żeby poszczególne słowa oddzielać myślnikiem lub kropką. Ułatwi to potencjalnemu czytelnikowi wpisanie w wyszukiwarkę nazwy bez pomyłki.

Następnie warto zastanowić się gdzie tanio zarejestrować domenę internetową, którą wybraliśmy. W całkowitej cenie pobieranej przez dostawcę zawarte są różne składowe. Pierwszą jest rejestracja domeny, a więc podstawowy element. Drugą jest odnowienie, za które trzeba zapłacić najczęściej po roku. Ważne, aby były to usługi nie tylko tanie, ale też pewne. Z reguły rejestracja jest tańsza (lub darmowa) od odnowienia. W takim przypadku dobrym wyborem jest 5-letnia subskrypcja, która wychodzi lepiej cenowo.

Rejestracja domen internetowych w sprawdzonych firmach hostingowych zapewni nam szybkie i rzetelne wsparcie techniczne i administracyjne. Jest to niezwykle ważne, jeśli chcemy mieć stronę, która działa bez zarzutu i nie wiesza się. Ponieważ tanie domeny na kru.pl spełniają te warunki, możemy je bez wahania polecić.

Jeśli nie będziesz zadowolony z usługodawcy, którego wybierzesz, dobra wiadomość jest taka, że możesz bez problemu przenieść swoją domenę gdzie indziej.

Rejestrując domenę pamiętajmy, że jest to pierwszy i najważniejszy element, na który natrafi ktoś szukający naszego miejsca w sieci. Treści zamieszczone na blogu czy artykuły w sklepie można z łatwością usunąć, jednak nazwa pozostanie. Dlatego warto bardzo uważnie rozpatrzeć gdzie zarejestrować domenę i jaką ma mieć nazwę.

Źródło: https://www.kru.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here