poradnia neurochirurgiczna Warszawa

Dyskopatia kręgosłupa, drętwienie, niedowłady kończyn, zawroty i bóle głowy, to najczęściej występujące dolegliwości, z którymi pacjent kierowany jest do neurochirurga. Wizyta u tego specjalisty nie skazuje od razu chorego na operację, jednak pomaga szybko i skutecznie zdiagnozować schorzenie. Co ciekawe, neurochirurgia jest jedną ze specjalizacji medycznych, która przeżywa wzmożony rozwój. Zabiegi ratujące życie i przywracające pełne zdrowie, stają się więc coraz mniej inwazyjne, bezpieczne, nowatorskie, a przy tym optymalnie skuteczne.

Czym zajmuje się neurochirurg?

Zakresem działań neurochirurga są schorzenia układu nerwowego. Co ważne, do tego specjalisty udają się też pacjenci po urazach kręgosłupa, z guzami mózgu i kręgosłupa, nowotworami, krwotokami wewnątrzczaszkowymi, naczyniakami czy wodogłowiem. Nadal ogromna część diagnostyki w ramach pracy neurochirurga dotyczy bólu kręgosłupa i wszelkich urazów, jakie są z nim związane.

Jak przebiega diagnostyka?

Neurochirurgia to niezwykle nowoczesna dziedzina medyczna, uwzględniające innowacyjną technologię w zakresie rozpoznania schorzeń. Najczęściej z celu szybkiej i dokładnej diagnostyki wykorzystuje się tomograf komputerowy, z którego wykorzystaniem, badanie jest zupełnie nieinwazyjne dla pacjenta. Kolejne badanie to rezonans magnetyczny, które także jest całkowicie bezpieczne.

Warto wiedzieć

Na terenie naszego kraju funkcjonuje niejedna poradnia neurochirurgiczna. Warszawa może pochwalić się najlepszymi placówkami, w których zatrudnieni są wysoce wykwalifikowani medycy oraz zainwestowano w sprzęt najnowszej generacji. Trzeba jednak dodać, że nadal Polacy, którzy uskarżają się na dolegliwości z dziedziny neurochirurgii, częściej trafiają do ortopedów, aniżeli neurochirurgów. Przez takie błędy rozpoznanie trwa dłużej, a samo leczenie może nie być w pełni skuteczne.

Jeśli potrzebujesz wizyty u neurochirurga, ale przerażają Cię długie kolejki oczekiwania do gabinetu tychże specjalistów, może warto zastanowić się nad wizytą w klinice prywatnej. Pamiętaj, że zdrowie jest najważniejsze, a na leczenie nie zawsze mamy dużo czasu. Schorzenia neurochirurgiczne to jedne z tych, które mogą zagrażać życiu i siać ogromne spustoszenie w organizmie, doprowadzając do trwałych zmian i niemożności normalnego funkcjonowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here