Gry karciane dla dzieci

Gry karciane do dzisiaj stanowią wielką rozrywkę dla dzieci, jak i dla dorosłych. Młodzi ludzie chętnie wyciągają karty do grania namawiając swoich rówieśników lub dorosłych do wspólnej zabawy. Spędzanie czasu wspólnie przy tego rodzaju zabawie dostarcza wielu emocji i uśmiechu. Oprócz walorów zabawowych, wykorzystywanie tego rodzaju rozrywki pozwala wszechstronnie rozwijać sferę intelektualną, emocjonalną i wychowawczą dziecka. Niektóre rodzaje gier kształtują takie cechy charakteru jak współpraca, współdziałanie, uczą umiejętności działania w grupie, bądź bycie jej liderem. Inne gry wzmagają rywalizację, a także uczą zachowania podczas porażki lub zwycięstwa.

Gry karciane dla dzieci wzbogacają kreatywność młodego człowieka

Kształcą pamięć, logiczne myślenie oraz procesy myślowe. Dziecko rozwija swoją inteligencję poprzez zabawę, a doświadczenia doznane podczas gry zostają mile zapamiętanie. Wspólna gra dziecka z rodzicami lub opiekunami pozwala wzmacniać między nimi więź i pozytywne emocje.

Gry karciane dla dzieci wzbogacają kreatywność młodego człowiekaObecnie na rynku można znaleźć popularne niegdyś karty, którymi można grać w wiele odmian gier lub takie, które są stworzone pod konkretną grę i tematykę.
Najmłodsi od dawnych po dziejesz czasy uwielbiają grę, jaką jest Piotruś. Gra ta składa się z nieparzystej liczby ilustrowanych kart – zazwyczaj 25. Polega na przekazywaniu sobie poszczególnych kart, a jej celem jest uzbieranie jak najwięcej par takich samych obrazków. Przegrywa osoba, która zostanie z kartą Czarnego Piotrusia. Gra ta kształtuje u najmłodszych spostrzegawczość, refleks, pamięć. Jest prosta i bardzo przyjemna.

Inną propozycją jest gra UNO. Celem gry jest zdobycie odpowiedniej ilości punktów, które przekazywane są graczowi w momencie, gdy pozbędzie się on w turze swoich kart. Polega ona na dopasowywaniu kart do karty znajdującej się na środku. W talii znajdują się karty specjalne. Wśród ciekawych gier dla młodszych i starszych są także: Uga Buga, Cortex, Red 7, Fluxx, itp.

Aby odpowiednio i ciekawie wykorzystać tradycyjną talię kart należy zaproponować dziecku gry, w które każdy rodzic grał za młodu. Są nimi: Wojna, Świnia, Makao, Dureń piątkowy, Oczko i inne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here