czy można mieć alergię na kurz?

Alergia na kurz to jedna z popularniejszych odmian alergii. Cierpią na nią zarówno dorośli, jak i dzieci. W przypadku tej alergii winowajcą nie jest sam kurz, tylko to co się w nim znajduje.

W większości domów żyje wiele niezauważalnych gołym okiem organizmów. Jednymi z nich są właśnie roztocza, pajęczaki, to one są alergenami. Zwykle nie zdajemy sobie sprawy z ich obecności.

Jakie są przyczyny alergii na kurz?

Roztocza to odmiana pajęczaków, które bytują w kurzu znajdującym się w naszych domach. Kurz jest idealnym środowiskiem, ponieważ w nim znajduje się substancja, którą dane organizmy się żywią. Dopóki roztocza znajdują się w miejscu, w którym przebywa osoba nieuczulona, ich obecność nie jest groźna. Problem pojawia się w przypadku, gdy borykamy się z alergią na roztocza.

Jak objawia się alergia na kurz?

W przypadku osób, które reagują w sposób alergiczny na kurz możemy zaobserwować takie objawy jak:

  • lejący katar z nosa,
  • świąd skóry,
  • łzawienie oczu,
  • kichanie,
  • duszności,
  • suchy kaszel,
  • ‚drapanie’ w gardle,
  • zaczerwienienie spojówek,
  • uczucie spływania wydzieliny, po tylnej ścianie gardła.

Niektóre osoby dość ostro reagują na kurz, objawy alergii są wtedy tak nasilone, że mogą utrudniać wykonywanie codziennych obowiązków.

Przeczytaj też: http://www.contador.pl/sa-przyczyny-bezrobocia-polsce/

Na czym polega leczenie alergii na kurz?

Aby skutecznie uniknąć objawów alergii na kurz, osoba która jest alergikiem powinna unikać kontaktu się z alergenem. W niektórych sytuacjach jest to trudne, dlatego z pomocą przychodzi leczenie farmakologiczne.

W tym celu zwykle stosowane są leki przeciwalergiczne, najczęściej są to środki przeciwhistaminowe. W przypadku alergii miejscowej lekarze często zalecają stosowanie środków z grupy glikokortykosteroidów. Jednak z powodu skutków ubocznych powinny być one stosowane wyłącznie przez krótki okres czasu.

W przypadku alergii bardzo ważne jest skrupulatne zastosowanie się do wskazań lekarza. Osoba uczulona nie powinna czekać z rozpoczęciem kuracji do pierwszych objawów alergii.

Źródło: https://bedetata.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here