Modelarstwo

Jeśli macie nieodparty pociąg do tworzenia przedmiotów z małych elementów, a w tym trochę manualnej sprawności, cierpliwości i radość z pracy w skupieniu, to mogą być to dobre zadatki na rozpoczęcie przygody z modelarstwem. Co trzeba wiedzieć i kupić na początku drogi?

Modelarstwo – pasja na całe życie

Modelarstwo to pasja, która w zasadzie nie zna ograniczeń wiekowych. Pracę nad własnymi modelami można zacząć będąc jeszcze dzieckiem. Oczywiście najmłodsze dzieci, powyżej 6 roku życia nie poradzą sobie z modelami sklejanymi, ale z powodzeniem można zastąpić je przez prostsze modele do składania, które nie wymagają użycia kleju i malowania. To dobry start, by złapać modelarskiego bakcyla. Zarówno jedne, jak i drugie modele, w tym również takie, którymi można zdalnie sterować, najlepiej kupić w profesjonalnych sklepach modelarskich. Jednym z bardziej znanych jest sklep modelarski Revell.com.pl. Revell jest jednocześnie producentem wysokiej jakości modeli i oferuje wszelkie niezbędne akcesoria potrzebne do ich wykonania.

Dobry sklep modelarski

Dobry sklep modelarski to taki, który oferuje sprawdzone, markowe produkty w całej rozpiętości asortymentowej pozwalającej na pracę nad modelem. Same modele są zazwyczaj oznaczane przez stopień trudności, pułap wiekowy i liczbę elementów, co pozwala na dobre dostosowanie go do potrzeb i umiejętności. Dla początkujących modelarzy dobrym wyborem mogą okazać się zestawy do sklejania, które zawierają akcesoria niezbędne do wykończenia modelu. Znajdziemy tam farby, klej i pędzelki. W przypadku samodzielnych modeli, producent zawsze zaleca użycie konkretnych kolorów farb, a to szczególnie ważne, jeśli chodzi o sklejanie i odwzorowanie modeli historycznych.

Niezbędne akcesoria modelarskie

Co jeszcze przyda się początkującemu modelarzowi? Kleje, farby i pędzelki to niezbędne minimum. Na pewno warto zainwestować w cążki i nożyczki modelarskie. Ich właściwe wyprofilowanie i rozmiar znacznie ułatwiają precyzyjne wycinanie niewielkich elementów. Poza tym niezbędna może okazać się także podkładka do cięcia, która zabezpiecza powierzchnię roboczą przed uszkodzeniami. Przenoszenie i dopasowywanie małych elementów zapewnią pęsety z różnie zakończonymi krawędziami i szczytami. Warto zainwestować także w pilniki o różnej ziarnistości, dzięki którym model można obrobić i przygotować do malowania. Jeśli chodzi o samo malowanie, na początek wystarczy zestaw pędzelków – grubszych i cieńszych. Można do tego celu użyć również aerografu, ale to wymaga już nieco większej sprawności manualnej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here