politolog

Politolog jest to osoba zajmująca się polityką w charakterze teoretycznym. Będąc przedstawicielem takiego zawodu będziemy zajmować się analizą polityczną dotyczące zjawisk i procesów występujących w takiej dziedzinie. Jest to profesja, która opiera się na wnikliwej obserwacji wydarzeń politycznych w danym kraju czy za granicą. Jakie wykształcenie jest nam potrzebne do rozpoczęcia pracy w takim zawodzie? Co należy zrobić, aby zostać w politologiem? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-politologiem-zdobadz-wyksztalcenie-i-pracuj-w-zawodzie-jako-politolog/

Wykształcenie zawodowe przyszłego politologa

Podstawowa forma zdobycia zawodu jest ukończenie odpowiednich studiów wyższych. Politologia bardzo często spotykana jest w ofertach polskich uczelni publicznych oraz niepublicznych. Podzielona jest ona nad średni szczebel licencjacki, po czym następujący po nim dwuletni etap magisterski. Podczas zajęć poruszane są zagadnienia dotyczące ustrojów oraz systemów politycznych, myśli politycznych, forum modeli gospodarczych, a także wielu innych zagadnień. Nie zabraknie też sporej ilości wiedzy historycznej.

Przedmioty na studiach politologicznych

Studia Jest to także szereg zajęć dodatkowych. Takie dziedzinie nie będziemy uczyć się pojęć związanych jedynie z polityką. Poznamy również podstawy socjologii, psychologii, integracji europejskiej, profilaktyki i resocjalizacji społecznej oraz współpracy transgranicznej. Jest to dosyć kompleksowe przygotowanie, które czyni nas osobami wyposażonymi w wiedzę analityka politycznego oraz przyszłego politologa.

Możliwości zatrudnienia politologa

Istnieje stosunkowo niewielki procent zawodowych politologów, którzy aktywnie zajmują się polityką. Oczywiście chodzi tutaj o udział w wyborach, zasiadanie chciała politycznych czy angaż po której stronie sporu. Znacznie częściej absolwenci politologii zajmują się analizą, która ma miejsce w mediach, w prasie lub pracy akademickiej. Wykształcenie jest również dobrym przygotowaniem do pracy w administracji w ramach nie partyjnej służby cywilnej.

Zobacz też: http://www.crowley.pl/pracownik-biura-obslugi-jak-nim-zostac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here