Niemowlę nie robi kupy

Gdy przychodzi na świat dziecko, w życiu (zazwyczaj)młodych rodziców następują kolosalne zmiany. Oboje stają się kimś nowym – ojcem oraz matką. Wkraczają na nowy etap, nie tylko życia, ale także i związku. Dochodzą do tego nowe obowiązki oraz większa odpowiedzialność. Lecz poza tym dziecko przynosi sporo radości i spełnienia. Jest to oczko w głowie rodziców, więc stale bywają czujni by ich maleństwo było zdrowe i bezpieczne.

Opieka nad dzieckiem

Niemowlę nie robi kupyŚwieżo upieczeni rodzice przeważnie nie mają ani doświadczenia ani zbyt obszernej wiedzy na temat rodzicielstwa. Zapewne część mogła zainteresować się tematem i zacząć czytać książki, lecz według różnych statystyk, tylko 38 procent Polaków je czyta. Nie ma to jednak aż takiego znaczenia, ponieważ i tak wszystko wychodzi w praktyce. Ponadto rodzice, a przynajmniej matki są wyposażone w instynkt macierzyński, w związku z czym młodym mamusiom szybko przychodzi nauka. Jednak gdy przychodzą problemy zdrowotne, wtedy najwyższy czas udać się do lekarza. Aczkolwiek często rodzice są zbyt przewrażliwieni, w związku z czym zaczynają się martwić, stresować, popadać w panikę, zupełnie niepotrzebnie.

Niemowlę nie robi kupy

Dość częsta sprawa, z którą przychodzą rodzice do lekarzy jest, gdy niemowlę nie robi kupy. To jest dość zrozumiałem, bo każdy człowiek po skonsumowaniu odpowiedniej ilości posiłku, po pewnym czasie musi wydalić zbędne elementy z organizmu. Jednakże u noworodka sprawa ma się nieco inaczej. Każde niemowlę ma inny schemat wypróżnień. Jedna nie wydalają stolca przez tydzień, drugie z kolei potrafią załatwiać potrzebę po 6-8 razy dziennie. Jeżeli dziecko nie wydala kału, oznacza to, że jego organizm wchłonął całe spożyte mleko. Wtedy zamiast kału, dziecko regularnie wydala mocz, co jest z pewnością bardziej komfortowe dla rodziców. Natomiast gdy rodzice chcą się upewnić co do stanu swojego dziecka, wtedy mogą udać się do lekarza, by sprawdzić, czy dziecko nabiera na wadzę w odpowiednim tempie. Dopiero gdy dziecko dziecko stale płacze, wścieka się i ma twardy brzuszek, wtedy zdecydowanie należy wybrać się do lekarza. Istnieje możliwość, że przyczyną objawów jest zaparcie, które w łagodnej formie oznacza, że dziecko jest odwodnione.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here