Bardzo często nie znamy podstawowych oraz najważniejszych etapów rozwoju naszego dziecka, co za tym idzie zapominamy kiedy jest mowa o noworodku czy niemowlaku a nawet mijamy się z adekwatnym do tego założeniem. Jeżeli więc nurtuje nas pytanie noworodek – do kiedy to pamiętajmy, iż w takiej sytuacji należy mówić o okresie 28 dni życia naszego dziecka, to czas kiedy jest ono całkowicie od nas uzależnione.

Cechy noworodka

Noworodek - do kiedyJakie specyficzne aspekty można dostrzec u noworodka? Mianowicie w pierwszej kolejności na samym początku ono chudnie, posiada odruchy wrodzone, bardzo dużo śpi i ma ogromny apetyt. W niektórych przypadkach oraz sytuacjach zapewne zaskoczy nas również wygląd samego noworodka i jego pewna jeszcze niedojrzałość w kontekście samego organizmu, ale jest to coś normalnego co nie powinno wzbudzać naszego niepokoju. Meszek płodowy, opuchnięte powieki czy powiększone piersi a nawet dziwne uczucie iż nasze dziecko ma zeza, to coś co u każdego noworodka może najzwyczajniej w świecie wystąpić i jest czymś wręcz normalnym.

Noworodek – do kiedy?

Warto powyższe sugestie i kwestie uwzględnić w kontekście rozwoju samego noworodka, potem zamienia się on w niemowlaka a tym samym wchodzi już w inny co za tym idzie etap swojego życia. Pewnie, że wielu rodziców nie ma o tym zielonego pojęcia a nawet w wielu przypadkach oraz sytuacjach dochodzi do tego iż nie wiemy, iż dziecko bardzo szybko przestaje być w danym momencie uważane za noworodka. Jest to efektem braku naszej świadomości, choć zapewne wielu uzyska szereg pierwszych oraz przydatnych informacji bezpośrednio od lekarza, także wskazówek co się zmieni w przeciągu 28 dni a nawet jakie zmiany mogą w tym aspekcie zajść.

Niech to będzie dla nas coś co nie tylko przyswoimy, ale najzwyczajniej w świecie wykorzystamy gdy zajdzie taka konieczność, w końcu bądź co bądź rodzic powinien wiedzieć kiedy i w którym momencie jego dziecko wchodzi w adekwatny do tego etap rozwoju. Jedno jest pewne, właśnie noworodkiem przestaje być po wspomnianym miesiącu czasu, to okres kiedy rzeczywiście tak się go nazywa a tym samym powyższe czynniki mają nijako na to wpływ czy też nakazują traktować oraz co oczywiste nazywać tak nasze dziecko.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here