Zabawki interaktywne dla 3 latka

Rodzice kilkulatków często zastanawiają się, jakie zabawki dla nich wybrać, aby dostarczyć im nie tylko przyjemności, ale też wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Kiedy pociecha skończy już trzy lata, to warto zastanowić się nad kupnem nie tylko kolejnych pluszaków, ale przede wszystkim mądrych zabawek. Moda na grzechotki oczywiście minęła bezpowrotnie, dzisiaj potrzeba czegoś znacznie bardziej skomplikowanego, by nie hamować rozwoju intelektualnego kilkulatków.

Jakie więc zabawki interaktywne dla 3 latka będą najlepsze?

Co ważne, musimy pamiętać, że samo wskazanie wieku na pudełku zabawki nie jest jednoznaczne z tym, dla kogo będzie taka zabawka odpowiednia. Jest to jedynie pewna drobna sugestia. Wszyscy rodzice i tak sami doskonale wiedzą, na jakim etapie rozwoju jest ich dziecko i czy dany produkt będzie dla ich synka lub córeczki odpowiedni.

Kupujmy więc takie super zabawki, aby łączyły funkcje estetyczne z edukacyjnymi

Zabawki interaktywne dla 3 latkaW tej kategorii świetnym pomysłem będą np. różne klocki – czy drewniane, czy zwykłe nawlekanki oraz puzzle, które wspomogą logiczne myślenie i pobudzą wyobraźnię oraz dodatkowo nauczą cierpliwości i precyzji. Dobrym rozwiązaniem będą tutaj także planszowe gry edukacyjne, dzięki którym małe dziecko pozna, czym jest współzawodnictwo, a rzucając kostką, wyćwiczy swoją pamięć. Z łatwością przyswoi wtedy cyferki lub literki. Fajne okażą się również gadżety typu plastelina, ciastolina czy różne kolorowanki. Natomiast wśród licznych zabawek zręcznościowych, warto wybrać np. dostępne w sklepach przeróżne lekkie piłki lub dmuchane skoczki. Ostatecznie możemy zakupić i sprezentować dziecku słynne hulahop czy równie popularną, pamiętającą dawne czasy, gumę do skakania.

Obecnie hitem stają się na przykład tzw. deski balansujące, dzięki którym dziecko codziennie będzie poddawane ćwiczeniom związanym z zachowaniem równowagi (motoryki) i będzie mogło spożytkować ogromny nadmiar energii. Zabawki interaktywne dla 3 latka – w tej kategorii nie brakuje więc odpowiednich pomysłów, zarówno rzeczy wysokiej jakości konstrukcyjnej, jak i jednocześnie tych w pełni bezpiecznych bez wielu maleńkich elementów, które ciekawski trzylatek może oderwać, włożyć do buzi i, nie daj Boże, połknąć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here