Kalendarz badań w ciąży

Czas oczekiwania na dziecko jest pełen emocji. Ciąża to moment w życiu kobiety, kiedy trzeba o siebie dbać ze zdwojoną siłą. Wszystko co jemy przenika przez łożysko do płodu, a ten rozwija się dzięki temu co utrzymuje. Dobrze est mieć tego świadomość i ostrożnie stosować używki, należy wykluczyć papierosy, alkohol, narkotyki. Czasem można pozwolić sobie na kawę, ale nie za często, ponieważ kofeina nie ma dobrego wpływu na tak mały płód.

Kalendarz badań w ciąży

Kalendarz badań w ciąży jest bogaty w zadania, które musimy zrealizować. Oprócz standardowych badań krwi, należy sprawdzić poziom cukru z rana na czczo i po wypiciu glukozy, nazywamy to krzywą cukrową. Niektóre kobiety u których wykryto nieprawidłowości w tym badaniu, muszą monitorować przez cały okres trwania ciąży poziom cukru. Cukrzyca to niebezpieczna choroba, jednak można z nią żyć. W trakcie ciąży przy pobieraniu krwi będziemy mieć wykonane wiele badań, zostanie tez określona grupa krwi, test na HIV.

Kalendarz badań w ciążyJeśli naszego lekarza prowadzącego ciążę, niepokoją nasze dolegliwości zleci dodatkowe badania na przykład na stężenie hormonów. Dobrze jest mówić swojemu ginekologowi o naszych obawach związanych ze stanem naszego zdrowia, szczególnie jeśli mamy do niego zaufanie i nie będzie bagatelizował naszych lęków. Jeśli jest inaczej, lekarza zawsze można zmienić i poszukać kogoś odpowiedniego. Jest to ważna osoba w życiu, która może odegrać dużą rolę nie tylko podczas porodu, ale dużo wcześniej już na etapie trwania ciąży. W końcu w jego ręce po części powierzamy życie i zdrowie naszego dziecka. musimy mieć zaufanie do jego opinii i ewentualnych decyzji. Im więcej lekarz wie o stanie naszego zdrowia, tym jego decyzje dotyczące nas i dziecka będą lepsze.

Nie zawsze co prawda lekarze maja czas, aby wczuwać się w detale, co może powodować kłopoty, trzeba ich doceniać za to, co robią i nie bagatelizować wyników badań. Ważne jest stosowanie się do zaleceń lekarskich, a jeśli niektórych z nich nie rozumiemy, warto dopytywać i oczekiwać wyjaśnień.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here