Wyprawka do żłobka

Małe dzieci bardzo często są przez rodziców oddawane do żłobka. Oczywiście wiele czasu rodzicom zajmuje znalezienie żłobka idealnego. Jednak kłopotów nie ma końca. Pora na skompletowanie wyprawki do żłobka. Wyprawka do żłobka to naprawdę problematyczna kwestia.

Wyprawka do żłobka

Przede wszystkim dzieciom jest potrzebne obuwie na zmianę. Czasami jest ono określane jako kapcie. Jest to chyba jedna z trudniejszych pozycji na liście wyprawkowej. A dlaczego? Chodzi o to, że stópki naszego dziecka będą w nich naprawdę spędzać sporo czasu. Obuwie nieodpowiednie wyrządzić może naprawdę duże szkody dla rozwoju ruchowego układu dziecka. Nie powinniśmy się sugerować nazwą kapcie, ponieważ nie mają to być papucie domowe oraz miękkie. Co powinniśmy wybrać?

Jeśli nasze dziecko ma jeszcze maleńkie stopki, to wystarczą mu w zupełności antypoślizgowe skarpetki. Maluszkom nieco starszym kupić można buty z zapiętką twardą oraz przede wszystkim antypoślizgową. Świetnym wyborem są sandałki zapinane na rzepy.

Nie możemy zapomnieć o zapasowych ubrankach

Wyprawka do żłobkaNajlepiej przyszykować jest dwa lub trzy komplety złożone z takich ubranek jak: body z długim rękawem, body z krótkim rękawkiem, majteczki, długie spodenki, bluzeczki z długim rękawek, bluzeczki z krótkim rękawkiem, sweterek, skarpetki, bluza oraz długie spodenki.

Bardzo ważne są także artykuły higieniczne. Przyda się mały ręcznik do rąk, zestaw do mycia zębów, chusteczki, pieluszki, akcesoria do przewijania oraz szczotka do włosów.

Dużym utrapieniem jest także odpowiedź na pytanie jaką pastę do zębów najlepiej wybrać? Ponieważ maluszki zjadają chętnie pastę oraz płuczą niedokładnie buzię, to bezpośrednio po myciu zębów należy dziecku kupić smakową pastę bez cukru, fluoru, sztucznych barwników oraz konserwantów. Taka pasta jest w zupełności bezpieczna dla dziecka. Nawet gdy troszkę jej wyląduje w żołądku.

Jeśli z kolei chodzi o ilość pieluszek do spakowania, to zawsze powinniśmy spakować o kilka więcej pieluszek, a niżeli schodzi w domu. Niektóre żłobki wymagają oddzielnie podpisywania każdej pieluszki nazwiskiem dziecka. Na pewno się nie zgubią.

Jak widzimy troszkę tych elementów w wyprawce do żłobka się znajduje. Jednak dzięki temu jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym i o niczym nie zapomnimy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here