karmienie na leżąco

Kiedy rodzi się dziecko matki i ojcowie zadają sobie wiele pytań i zastanawiają się, czy rozwija się ono prawidłowo. Czasem wątpliwości budzi również sposób karmienia. Niektórzy mogą uważać, że kiedy dziecko jest starsze karmienie piersią nie daje mu już wartości odżywczych dlatego około 14 czy 15 miesiąca życia dziecka przechodzą na mleko modyfikowane. Nie jest to jednak konieczne, ponieważ mama, która dobrze się odżywia i prowadzi zdrowy tryb życia, na pewno ma dobre mleko. Jeśli nie ma zaburzeń laktacji, nie ma powodów, żeby karmić zbyt krótko.

Wiele mam przekonało się jak wygodne jest karmienie na leżąco

Kiedy dziecko jest małe jest to bardzo wygodny sposób. My odpoczywamy, dziecko się najada, a przy okazji nawet nieraz czasami zasypia. Karmienie w pozycji siedzącej może obciążać kręgosłup, potem, gdy dziecko zaśnie przy piersi z pozycji siedzącej trzeba je odłożyć i może się niepotrzebne obudzić i kaprysić. W pozycji lezącej nie mamy tego problemu.

Karmienie jest niezwykłym procesem, dzięki niemu niemowlak dostaje najlepszy pokarm, czuje bliskość i bezpieczeństwo. Karmienie naturalne również dobrze wpływa na matkę, zmniejsza ryzyko zachorowań na nowotwory, przynajmniej tak twierdzi środowisko medyczne.

karmienie na leżącoWarto wspomnieć w tym miejscu, ze jeśli będziemy chcieli oduczyć dziecko jedzenia pokarmu z piersi, nie będzie to proste. Dla malucha jest to wyjątkowa czynność i miła rutyna, która odbywa się każdego dnia. Dzięki piersi maluch jest spokojniejszy, a nawet jeśli coś wprawia go w zły humor, przystawienie go do piersi jest środkiem na wszystkie dziecięce bolączki. Dlatego tak niechętnie z niej rezygnuje i nie jest łatwo dziecku zaakceptować fakt, że mama musi przestać karmić, czasem są takie medyczne wskazania, ponieważ musi iść na operację i zadbać o swój stan zdrowia. Dobrze jeśli wtedy dzieckiem opiekuje się ktoś mu równie bliski.

Mamy czasami chcą przestać karmić po jakimś roku lub kilkunastu miesiącach, bo mają już dosyć uwiązania związanego z koniecznością ciągłego bycia na każde zawołanie, dlatego jeśli zaczynamy czuć złość, lepiej przestać karmić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here