karmienie spod pachy

Karmienie naturalne jest niewątpliwie czymś najlepszym, co może matka dać swojemu dziecku. Osoby, które patrzą z boku na matkę karmiącą piersią, mogą mieć wrażenie, iż nie ma w tym nic trudnego, ot żadna filozofia. Jednakże jest to bardzo mylne. Karmienie niemowlęcia nie należy do najprostszych, tym bardziej na samym początku, kiedy to młoda matka pierwszy raz przystawia dziecko do piersi. Czasem jest tak, że matka nie ma pewności, jak mogłaby bezpiecznie złapać dziecko, tak by nic mu się nie stało. Dodatkowo nie rzadko bywa, iż samo dziecko nie umie złapać sutka, zaczyna się denerwować, wiercić. Nie sprzyja temu wszystkiemu jeszcze to, iż zazwyczaj kobieta jest wycieńczona porodem. Jednakże pomocą służą położne, lekarz pediatra. Przed samym porodem warto także zapoznać się z technikami, które opisują i obrazują, w jaki sposób bezpiecznie nakarmić maleństwo.

Oto najpopularniejsze metody:

  • karmienie spod pachypozycja na boku – pozycja w której matka układa się bokiem, dziecko również, brzuszkiem do matki. Można delikatne ciałko dziecka ułożyć na lekkim podwyższeniu z poduszki. Jest to pozycja, która najlepiej sprawdza się tuż po porodzie, kiedy to organizm kobiety jest wycieńczony trudami porodu i matka nie ma sił, by trzymać maleństwo na rękach.
  • pozycja siedząca spod pachy – pozycja w której, dziecko jest ułożone do boku matki, gdzie jego nóżki znajdują się tuż pod pachą kobiety. Główkę i resztę ciała matka podtrzymuje dłonią i przedramieniem. Karmienie spod pachy pozwala precyzyjnie przystawić dziecko do piersi.
  • pozycja klasyczna siedząca – pozycja, w której matka siada na wygodnym miejscu i przytula dziecko do własnego brzucha. Główka dziecka spoczywa na łokciu matki, a na przedramieniu i dłoni znajdują się plecy i pupa dziecka. Jest to jedna z najbardziej klasycznych i najczęściej stosowanych pozycji przy karmieniu naturalnym.
  • pozycja leżąca na plecach – matka leży na plecach, a dziecko jest układane na jej brzuchu, przy czym kobieta musi pamiętać, by asekurować dziecko ramieniem. Jest to pozycja zalecana najczęściej kobietom, które urodziły poprzez cesarskie cięcie i po operacji nie są w stanie przyjąć żadnej innej pozycji.

Karmienie na początku może powodować frustrację, jednakże kobieta nie powinna się poddawać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here